Tábory/Akce

PŘIHLÁŠKA

O NÁS

OBJEKT

OTÁZKY

Informace
k akcím

Potřebné
dokumenty

Spolek,
vedení

Informace
o objektu

Máte
otázky?

Závěrem BOMBA Léto 2019 – 1. běh

 

Letos začnu trochu netradičně, a to tím, že bych chtěl poděkovat vedoucím 1. běhu za energii, nasazení a čas, který dětem a táboru obětovali. Zjišťuji totiž, že je rok od roku těžší sehnat vedoucího s dobrým srdcem a se sklony k sebedestrukci. První, co vedoucí musí splňovat, je, že sami v sobě musí najít chuť trávit své volno, dovolenou, prázdniny na táboře. Když tohle rozhodnutí učiní, musí počítat s tím, že kromě dobrého pocitu z radosti dětí, dobré party vedoucích a psychického odreagování je čeká fyzická likvidace, nedostatek spánku, zdravotní problémy, překonání svých morálních hodnot, někdy sáhnutí na dno svých možností a sil, teda aspoň na BOMBA táboře, protože program je opravdu náročný, a ne každý to ustojí. A tihle lidé do toho jdou, kvůli mě a hlavně těm dětem, a vlastně prakticky za nic. A tak chci vedoucím, co jezdí, vzkázat, jak si jich vážím a mám je rád. Každý z nich je jiný, nejsou dokonalí, ale dohromady jsou celek a tvoří BOMBA partu, když jsou pospolu, jsou jako živel, a člověk je musí zvládnout ukočírovat, což Honza, hlavní vedoucí, zvládl, a všichni jsme si to tak s dětmi užili na maximum. A líbí se mi, jak už se známe, a navzájem se doplňujeme. O to víc mne pak mrzí, když vedoucí na táboře nebo těsně po něm onemocní a tábor je dostane.

Tábor také určují děti, jaká se utvoří parta u těch nejstarších oddílů, která pak pomáhá k celkové atmosféře tábora a řekl bych, že 6. a 7. oddíl vytvořil dobrou partu. Zážitků s dětmi na táboře máme plno, některé Vás pobaví, některé Vás dostanou, někdy Vás dostane celá atmosféra a někdy prostě i dojetím pláčete, takhle silný to někdy je! Letos o tyhle situace taky nebyla nouze, ale jedna nás dostala přeci nejvíce.

Píše se poslední večer BOMBA tábora dne 12.07.2019 a právě probíhá BOBMA Párty, kde děti utrácejí BOMBÁČE a ty nejlepší věci se draží. Po několika vydražených kuřatech, dortech, mikinách, hračkách, pizzách přichází na řadu mobilní telefon SAMSUNG Galaxy A10, vyvolávací cena 200.000 BOMBÁČŮ! Ze zadní řady se ozývá nabídka 300.000 BOMBÁČŮ, na kterou již nikdo nereaguje a tak 300 tis. poprvé, podruhé a potřetí, prodáno! Pro telefon si přicházejí 4 kluci, fotbalisti, do kterých byste to nikdy neřekli (MC, Behi, Doubis, Náca), a volají si k sobě Fílu, kterému sdělují, že se mu složili na telefon, protože má starý a rodinná situace neumožňovala pořízení nového! A tohle Vás dostane. Přiznám se, že mám slzy i teď, co vy?

V nejstarším oddíle nám končí díky dosažení 18-ti let Adriana Straková a Dominik Krutil. Na táboře jsme se s nimi nestačili pořádně rozloučit, tak bych jim chtěl alespoň touhle cestou poděkovat a kdo ví, třeba se příští rok objeví na druhé straně barikády, když budou ochotni akceptovat první odstavec tohoto psaní.

Na táboře jsme zvládli udělat vše, co jsme potřebovali a program, který byl předem stanovený jsme splnili. Díky změnám počasí jsme aktivity občas přehazovali, ale počasí k nám bylo shovívavé, a tak jsme nakonec vše dodělali, a dokonce jsme si přidali i navíc. Počasí se měnilo, a tak jsme na táboře měli i jednodenní virózu, která si myslela, že nás dostane, ale nevěděla, že narazí na Líbu, která jí nedovolí se mezi nás tolik dostat. A tak jsme dali i tohle, což bylo asi nejdůležitější. Zdravotnice to avšak stálo plno sil, a dostalo je to taky. Viróza byla v malém množství, a tak nebylo potřeba přistupovat k jiným než interním opatření.

Jako vše má svůj konec, tak i 1. běh BOMBA Léta 2019 a na konec se já těším nejvíce. I když člověk nemá dostatek sil, je tu cíl, a člověk čeká, jak děti na konci budou reagovat, zde zjistíte, zda se tábor povedl. Jakmile vidíte slzavé oči dětí, že je konec, každého jak se loučí a říká, že příští rok určitě zase jede, po táboře se na Facebooku objeví děkovné a pochvalné komentáře a přijdou i emaily s feedbackem od rodičů. Tak vlastně až tady zjistíte, že se tábor povedl a ta práce měla smysl.

Nutné podotknout, že jsme neměli skoro žádné úrazy a návštěva hygieny dopadla také na jedničku. Personál v Pecce se o nás staral BOMBOVĚ jako vždy a už se do Pecky těšíme na druhý běh.

Děkuji všem dětem, rodičům, vedoucím, personálu Pecky a těším se na příště. Přeji hezký zbytek prázdnin a samé další BOMBA zážitky.

S pozdravem Štěpán Šlechta, BOMBA tábor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *