Tábory/Akce

PŘIHLÁŠKA

O NÁS

OBJEKT

OTÁZKY

Informace
k akcím

Potřebné
dokumenty

Spolek,
vedení

Informace
o objektu

Máte
otázky?

Závěrem EXPEDICE ECILTYK

 

BOMBA PODZIM 2019

 

S tebou mě baví svět a to doslova!

Stál jsem před rozhodnutím, po zrušení 3. běhu, zda v akcích BOMBA tábora pokračovat. Rozhodl jsem se, že ano, prodal jsem dům, abych uhradil dluh rodičům za neuskutečněný třetí běh, který je z 80 % uhrazen a zbytek bude uhrazen do konce listopadu. Se všemi rodiči jsem v kontaktu a tak celá situace bude vyřešena. Chápu rodiče, kteří byli naštvaní, a jsem rád, že se našlo plno rodičů, kteří to dokázali pochopit a počítají s námi i nadále, protože naše tábory jsou BOMBA.
 
Když tohle vše řešíte před Podzimním táborem, nejste úplně uvolnění a práce s táborem je pak daleko náročnější, když do toho napravujete ještě chybu z léta. Myslím, že i plno rodičů, čekalo, jak to vše dopadne. Mohu tedy říct, že to dopadne dobře. A pokud jsem se rozhodl, že budu pokračovat, tak naplno, protože to jinak neumím, a navíc mne podpořila moje rodina a zůstali jsme všichni spolu, což bylo velmi důležité a zato jim moc děkuji.
 
Téma „S tebou mě baví svět“ bylo použito hlavně kvůli cestě vlakem na tábor. Plánoval jsem to tři roky a protože byla pokaždé výluka, tak jsem to odložil. Letos výluka nebyla a když jsem objednával vlak na 16:55 hod. a skočila tam výluka, tak jsem málem rozkousal klávesnici a chtělo se mi děsně brečet, ČD mi řekli, smůla. Poté, co jsem se uklidnil, tak jsem zjistil, že vlak o hodinu později je již bez výluky a tak jsem start na Expedici ECILTYK posunul. Nemohu říct, že by mne ČD nějak překvapili, ale když jsem objednával místenky, tak mi napsali, že do Děčína místenky budou, z Děčína už ne a pokud se nám to nelíbí, tak nám zruší celou jízdu. Co máte dělat, když máte za zády celý tábor, jste prostě v pozici, že už to ani nevyřešíte a myslím, že s tím i počítají a nemají zájem Vám vyhovět.
 
Skoro už ani nešlo se nechat odradit a tak objednáno! Já jsem sice vlakem nejel, protože jsem převážel zavazadla dětí, ale už atmosféra na nádraží se mi velmi líbila, rád jsem viděl tváře rodičů, které nám děti posílají a to i o trochu déle, než jen u předání u autobusu. Někteří si s námi zazpívali, někteří viděli naší práci s dětma, jak se těší, jaký mají kamarády, měl jsem z toho velmi hezký pocit. Byl to výborný nápad a dětem se líbil, účel to splnilo. V Děčíne jsme sice neměli ve vlaku tolik prostoru, ale i tak to bylo BOMBA.
 
Téma tábora bylo jasné, děti jsme zatáhli do tématu komedie S tebou mě baví svět, asi každý Vám teď zazpívá min. refrén písničky, či nějakou hlášku z filmu, popovídá o kadibudkách a řekne nějaké slovo pozpátku. A myslím si, že vznikla i skvělá parta mezi dětmi, je to i tím, že děti jsou na podzimní tábor rozděleny do kmenů, aby týmy byly vyrovnané a tak se starší starají o mladší, kteří k nim vzhlíží a k tomu mají dva vedoucí, kteří pak dělají atmosféru v celém kmenu.
 
Když jedete s partičkou vedoucích na tábor, máte na starost je, oni zas děti. Tahle povedená partička, kterou jsem vybral, je to takové tvrdé jádro klubu – kotel, ultras, psal jsem to již minule, jsou jak neřízená střela a člověk je musí umět ukočírovat. Patřím nebo patřil jsem k nim, než jsem na sebe vzal veškerou odpovědnost na tábor, a vím, jaký to je a o co se snaží. Udělají pro děti maximum, ale nedají Vám nic zadarmo, pěkně Vás u toho potrápí. Oni se pak u toho náramně baví a vzniká pak na táboře BOMBA atmosféra a vy je musíte nechat si hrát, stejně jako děti. Vždy mi provádějí plno schválností a já je, zato miluji, někdy je musíte trochu usměrnit, ale většinou nevíte, zda se máte začít smát nebo být vážný, že už to přepískli. A říct jim: přátelé kamarádi, s Vámi, já jsem skončil. Jsou schopni se i v nnáročném programu naučit Slávistickou hymnu, změnit Vám profily na sociálních sítí s logem jmenovaného klubu, celou klubovnu a Vaše věci předělat na Slavii. Zavést hru TRUST! a hrát jí i při nástupu. Oni se tím pak baví děti a i dospělí a tím vznikne na táboře skvělá atmosféra.
 
Dětem jsme připravili bohatý program, tak jak je na našich táborech zvykem, přidali jsme losovací zařízení, a děti si tak za každou soutěž mohly vylosovat sladkost a na konci BOMBA párty, která byla parádní, hlavně pak diskotéka, kde jsme od 23 hod. přidávali písničku po písničce a disko trvalo další hodinu, kde se opět bavili děti i dospělí, a byla to po dlouhé době jedna z nejlepších diskoték.
 
Celou dobu byl na pozadí párty barevný nápis S TEBOU MĚ BAVÍ SVĚT a já si při té atmosféře a jak se tábor povedl, uvědomil, že jsme sice děti zatáhli do tématu komedie, ale povedlo se nám úplně něco jiného. Společně jsme se všichni bavili, vytvořili společně atmosféru, a název komedie jsme nejenom zahráli, ale dokázali jsme název vyplnit. Mohu říct, že s vedoucími a dětmi, na BOMBA Podzimu 2019, mě bavil svět a myslím si, že nejsem jediný, kdo řekne po podzimu, že ho v tu dobu BAVIL SVĚT.
 
Pořád tomu, nějak nedokážu uvěřit, jak to bylo BOMBA a jak jsme si to užili a děkuji všem, co mi pomohli. Děkuji patří všem vedoucím, návštěvám a také personálu penzionu, kteří to vše s námi prožívali a poskytli nám maximum k naší spokojenosti. A to už jsem taky psal, jsme divoká skupina, co udělá pro děti maximum, a být nám k ruce stojí plno sil a kompromisu a to Pavel se svým týmem hravě zvládl a moc děkujeme a těšíme se na Silvestra.
 
Tábor měl pro mne i jiné kouzlo a zrovna na tohle téma. Dostal jsem sebou poprvé Matese (Štěpu) bez přítomnosti maminky. A tak jsem měl na starost tábor, vedoucí a svého energetického synka. Občas mi tedy proběhl venku v ponožkách a neměl ani bačkůrky, ale zvládli jsme to spolu, a i Štěpánek si to užil a chce na další tábor.
 
Děkuji všem rodičům, dětem, vedoucím a personálu Kytlice – S VÁMI MĚ BAVÍ SVĚT!
 
A jsem rád, že jsem se rozhodl jít dál, protože to má smysl. A tak se uvidíme na dalších akcích: Mikuláš, Silvestr, Zima a Léto …
 
Expedice ECILTYK úspěšně ukončena, děkuji.
 
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *