LÉTO 2018

PŘIHLÁŠKA

O NÁS

OBJEKT

OTÁZKY

30.06.-13.07.
11.08.-25.08.

Potřebné
dokumenty

Spolek,
vedení

Informace
o objektu

Máte
otázky?

BOMBA ZIMA 2019

BOMBA tábor pořádá svůj vůbec první zimní tábor, na který se připravuje již několik sezón a nyní nastal ten správný čas… Termín od 23.02. – 02.03.2019 Ski areál Paseky nad Jizerou, Penzion SOKOL … Lyže, prkno, profesionální instruktoři a známí lidé z BOMBA tábora zaručuje BOMBA jízdu na svahu i mimo něj… ) Kapacita omezená 60 míst. Bližší info bude doplněno…

 
S pozdravem BOMBA tábor – instruktor Štěpán (Lyžařská škola SCOTT)

BOMBA Léto 2018 – 1. běh

 

První myšlenka, která mne letos napadá je, že je úplně jedno, kde jste, ale důležité je, s kým tam jste a co proto chcete udělat. Já za tábor byl nejméně třikrát dojatý. Poprvé, když jsme se sešli na první nástupu a vlajka BOMBA tábor stoupala vzhůru a začala vlát a já si v rychlosti přelétl celý ten rok, kolik to stálo práce, kdy jsem musel hledat nový objekt a dát dohromady novou partu, nebo jí významně doplnit, a nyní stojím uprostřed tábora, kolem sebe mam BOMBA lidi a kolem nich 140 dětí… až tady jsem si uvědomil, že jsem to zvládl a tábor může začít.
 
Podruhé to bylo, když na BOMBA Vánoce, na kterých bývám dojatý už jen z principu, že je to pro děti BOMBA a dostanou dárek a všichni večeříme jako rodina, tak jsem dostal od 8. oddílu video s fotografiemi, jak šel čas s mou oblíbenou písní. Do toho mne objali naše velké děti, kteří budou příští rok mezi námi vedoucími a sami byli dojatí.
 
No a potřetí na posledním nástupu, tam jsme si asi dojetí předávali s 8. oddílem navzájem.
 
Ze začátku mne mrzelo, že nepojedeme ve stejném složení, protože někdo nechtěl, nemohl, nebo si chtěl jen odpočinout. Ale měl jsem štěstí, šťastnou ruku, nebo cokoliv, každopádně děkuji za vedoucí, nyní kamarády a přátelé, které jeli. Sedli jsme si, a tábor šlapal, máme nové přátelé a rozhodně se nevidíme naposledy. A jsem rád, protože se ta naše rodinka zase rozrostla. Když bych měl někoho z nováčku pochválit tak asi všechny. Každý odvedl maximum a za to mu moc děkuji. Ze stálé party bych chtěl pochválit asi nejvíc Andy, která byla u všeho a bylo znát, že do toho jde! A samozřejmě Káje, která tam opět málem nechala duši, ale té holce to prostě nevymluvíte…
 
Mne osobně se objekt RS Babočka líbí, všichni jsme byli pohromadě a věděli jsme o sobě. Přišlo mi, že i děti mají mezi sebou lepší vztahy a byly hodnější. Nástupy mezi chatičkami a kolem příroda je také k zamyšlení. Je pravdou, že zde nebyli úplně sportoviště, na které jsme byli zvyklí, ale to jsme zvládli vyřešit. První dva dny jsme měli problém s kuchyní, která následně na sobě zapracovala a jídlo bylo také v pořádku.
 
Co se týče personálu, jak to říct, když na sebe narazí skupina, které chce dodržovat nějaké věci, na kterých si chtějí lpět a skupina lidí, která je připravena pro BOMBA děti udělat maximum, tak se to vždy bude trochu tlouct, ale po ujasnění nějakých pravidel si myslím, že se obě strany rozešly v míru a každý dokázal ustoupit. Neměl bych problém se sem vrátit, ale rozhodně by to chtělo ujasnit si pár věci… Ať tak nebo tak, my jsme si to udělali BOMBA a stejně tak i dětem.
Jsem rád, že se nám nestal žádný úraz a všechny děti jsme vrátily v pořádku, plné zážitků a šťastné.
 
Užili jsme si to do poslední chvíle, a prožili jsme to všichni společně, bylo to pro mne velmi výjimečné a jsem rád, že se to vše tak sešlo, že mohu s radostí, a přitom být pyšný, co jsme dokázali, ukončit 1. běh BOMBA Léta 2018 a všechny ty BOMBA zážitky si zas v sobě uchovat.
 
Děkuji všem dospělákům, Vám rodičům a nejlepším dětem na světě, a díky skoro dospělákům Meluzkovi, Barče, Avatárkovi, že jste splnili svou roli mezi dětmi a budeme se na vás těšit na naší straně.
 
Nesmím zapomenout na podporu mé rodiny, která letos byla větší než kdykoliv jindy a jedno velké díky patří rodině Hobstíků a Sedláčků, kteří jsou tu vždy, když je potřeba a nikdy neuhnou!
 
Přeji krásný zbytek prázdnin a třeba na 2. běhu BOMBA Léta 2018
 
S pozdravem Štěpán Šlechta, BOMBA tábor
 

Kontakty na vedoucí autobusů