Tábory/Akce

PŘIHLÁŠKA

O NÁS

OBJEKT

OTÁZKY

Informace
k akcím

Potřebné
dokumenty

Spolek,
vedení

Informace
o objektu

Máte
otázky?

Mikuláš 2018

 

3. BOMBA Mikulášská s karnevalem 2018

Veškeré informace najdete zde: Mikulda 2018

Čas letí a my tu máme třetí. Uteklo to jako voda, jdeme do toho znova. Čert, Anděl, Mikuláš – tomu prostě neodoláš!

Dne 01.12.2018 od 16:00 hod. v salónku restaurace Sokolovna v Proboštově budeme na vás připraveni a natěšeni. Vše vyzdobíme, nachystáme a vy jen dorazíte a společně si to užijeme. Celý program nám bude hrát DJ Fachy, který umí roztančit každého. Programem a soutěžemi bude provázet BOMBA parta, kterou znáte z našich akcí a abychom měli všichni nějakou vzpomínku, tak dorazí i profesionální fotograf Karel Hyťha (KH Photography). Čert, Anděl a Mikuláš přijdou i s knihou hříchů a těm největším zlobidlům pěkně vyčiní a hodné rád pochválí, nakonec stejně všem rozdá balíčky od rodičů. Připravené jsou odměny za soutěže a za 10 nejlepších masek, které za námi na 3. BOMBA Mikulášskou 2018 dorazí …

Shrnutí BOMBA Podzimu 2018 – S čerty nejsou žerty

 

Bylo, nebylo, dávno, nedávno… jedno knížectví a v něm tenhle penzion U Skály. Rukou pevnou a pracovitou tu vládl vedoucí Štěpán Šlechta se svou BOMBA partou. Ti měli BOMBA děti, holky a kluky jak má být. Takhle šťastně a spokojeně bychom si žili, nebýt toho, že … Že jsme museli tak brzo odjet domů!

Je možné, že se budu opakovat, už jsem pár shrnutí tábora napsal. A asi jsem to už použil, ale nemohu si pomoci. Stojí to za to! Všechno to připravit, naplánovat, zabalit , vyrazit a po 5 dnech je konec a zase vše uklidit. Letos jsme si zvolili téma „S čerty nejsou žerty“ a jestli někdo z dětí pohádku neznal anebo si jí tolik neoblíbil, tak po BOMBA Podzimu na ní nikdy nezapomene a děti i dospěláci si při jejím sledování o Vánocích vzpomenou na všechny ty zážitky, co jsme do 5 dnech dostali.

Letošní podzim jsem z důvodu nedostatku času doháněl na poslední chvíli, a tak jsem na tábor nepřijel v největší formě. Vše jsem měl připravené a naplánované, že vyzvednu, nakoupím, zabalím v den odjezdu. Navíc jsem do poslední chvíle nevěděl, zda budu muset v sobotu a v neděli do práce z důvodu probíhajících akcí v Praze vázané k výročí 100 let od založení Republiky. Pocit nejistoty, jak to bude, mi taky ubíral síly. Nakonec jsem se ve čtvrtek dozvěděl, že budu muset do práce „pouze“ v neděli a to od 07:00 hod. do neurčeno. Říkáte si: „paráda“ a myšlenek plnou hlavu! Nechtěl jsem nikoho zklamat, chtěl jsem, aby to bylo perfektní, jak to vše udělat. Aby si to děti užily, rodiče byli spokojení, aby vedoucí to na mě nepoznali a vše fungovalo. Tohle všechno jsem měl v hlavě… A je tu pátek, zabalit, naložit, vyzvednout kostýmy, seznamy na odjezdy, předat informace k odjezdům, změna nástupního místa z důvodu fotbalového zápasu, zařídit bedýnky, … čas letí, nevíte, kde Vám hlava stojí… Je to vše naložené, a vypadá to, že se může vyrazit. Auto plné k prasknutí, naštěstí dorazila Romana Krucká s rodinou a pomohla mi, vzala pár věcí a odvezla bedýnku pro odjezd z Ústí Meluzínkovi a tím jí chci poděkovat za pomoc. Tak ještě zastávka v Makru po cestě a je to. Splavený, uřícený, ale jedu se svojí dcerou Amálkou směr dobrodružství.

Vyrazili jsme po 13 hod., Makro a v Penzionu U skály jsme byli kolem 15:30 hod. Tak jsme tu…
Někteří dospělí již na místě byli, někteří doráželi postupně… přivítání, pusa, objetí a sdělení mé představy. Máme asi tak dvě necelé hodinky, abychom tu vytvořili kulisu pekla, vyrazili pro děti a doprovodili do penzionu, naložili kufry, a vše zorganizovali, aby se děti ubytovaly, najedly a tábor začal. Nemít před sebou své kamarády, ale někoho, kdo mne nezná a tábor, řeknete si nemožné. Ale s BOMBA partou jde vše. Nikdo ani nepípl, a pustili jsme se hned do práce. Vše z auta vyndali a pracovali jsme na Peklu, do toho se zařizovalo ubytování v penzionu a chatkách, večeře a různé organizační věci. Na chvíli jsme se zastavil a uvědomil jsem si, že teď už je vše v pořádku, mám tu své přátelé, kteří mi věří a pomůžou mi s čímkoliv. A opravdu… nádherné peklo bylo připraveno před příjezdem dětí a na svou práci jsme byli náležitě pyšní. Tak že ačkoliv jsem byl unavený a skeptický, od této chvíle už ne. Dostal jsem energii a sebedůvěru od svých přátel, protože s nimi zvládnete vše.

Do pěti dní jsme nacpali tolik srandy a zážitků, co nikdy nezažijete za mnohem delší dobu. Kdy se Vám třeba povede ráno vytvořit pekelné stvoření, odpoledne se zúčastnit branného závodu a večer si odjet vlakem a dojít zpět ve tmě za pomocí mapy do tábora.
Všechny tyhle akce připravujeme a ladíme na poradě, když jsou děti v postelích a mají večerku. Mnohdy tak končíme kolem 03:00 hod. ráno a nikdo Vám neřekne, že na poradě nebude a že jde spát, i když ráno zase v 08:00 hod. vstáváme. Nikdo únavu na sobě nenechává znát a každý jede na 150 – 300 %. Nebylo tomu jinak ani ze soboty na neděli. Řešili jsme BOMBA IQ Test a vyčerpali jsme i hodinu, kterou jsme měli navíc z důvodu posunu času. Tedy ve tři byly dvě a zas byly tři a stejně jsme ladili program na neděli.
Můj čas vypršel a ve tři jsem musel vyrazit do práce, tabor jsem předal mému dobrému kamarádovi Hobstíkovi, kterému věřím a vím, že ho má parta ráda a určitě to zvládne. Neměl před sebou lehkou úlohu, partičku měl na starosti poprvé a navíc musel zorganizovat náročný den. Počasí nebylo dobré, aby se s dětmi mohlo jít ven a navíc ho večer čekal program velice složitý na přípravu a to BOMBA IQ Test na téma S čerty nejsou žerty, kde děti odpovídají na otázky a vedoucí odpovědi hrají jako divadlo. Je potřeba mít naplánované scénky a vše dolazené, nějaký základ jsme udělali společně, ale stejně to pak vše bylo na Hobstíkovi. Neodjíždělo se mi dobře, nebál jsem se toho, že by to Hobstík a parta nezvládla, měli mou plnou důvěru, ale protože o to přijdu.

A jak to dopadlo? Vrátil jsem se z Prahy asi něco po půlnoci a zjistil jsem, že naprosto skvěle. Videa postupně zveřejníme, ale Hobstík to zvládl na jedničku, vše bylo zařízené, vše proběhlo, jak mělo. Všichni mu rádi pomohli a několikrát jsem slyšel, že to za jeho vlády bylo lepší. A já jsme za to moc rád. Moc Hobstíkovi a partičce děkuji, že to takhle zvládli, přidali si i své nápady a vše zvládli a děti byly zas plné zážitků. Je jedno, kdo tuhle partičku vede, jde o ty lidi, že to chtějí dělat a že chtějí utratit všechnu svojí energii na táboře, a dokud tomu tak bude, můžeme se hrdě jmenovat BOMBA tábor.

Tímto bych chtěl poděkovat všem, co na BOMBA podzimu byli, že tu energii a svého ducha do tábora dali a dopadlo to BOMBA jako vždycky. Líba by asi chtěla, abych každému poděkoval zvlášť, ale pro mě je nejvíc, když se několik lidí, různých typů, charakterů, stanou v jeden důležitý okamžik partou, co táhne za jeden provaz a společně tak může dělat velké věci, i když nejsou hvězdy nejlíp nakloněny.

Všem, kdo na táboře byl, objevil se a nějakým způsobem se podílel na BOMBA Podzimu 2018 patří veliké DÍKY! Díky Vám byl podzim zase BOMBA a potěšili jsme mnoho dětí a všechno to mělo smysl!

Velké díky patří Penzionu U skály, změnil se tam personál, a když viděl, co vše pro děti děláme, vyšel nám absolutně ve všem vstříc. Jídlo bylo dobré a vše fungovalo. Velké dík patří Pavlovi, který s námi vydržel na poradách a choval se k nám jako k vlastním. A když se stalo nějaké nedorozumění, vždy jsme to v klidu vyřešili. Tímto poděkováním se chceme omluvit i za pár drobných škod, které jsme během tábora způsobili. Pokud někdy plánujete Penzion U skály navštívit, tak s nynějším personálem, velice doporučujeme.

Přátelé, kamarádi, děti, rodiče… jsem rád, že Vás mám a že jsme společně zase zažili BOMBA Podzim 2018.

 

2. den BOMBA Podzim 2018

Nadupaná sobota, kterou jsme si naprosto užili. Ráno jsme vytvářeli pekelná stvoření, odpoledne jsme utíkali z vojny ve formě branného závodu. Na nástupu jsme pak předali tři BOMBA dorty naším výhercům soutěže #bombacepice a po večeři jsme se vydali do „Pekla“ Děti a jejich vedoucí museli na vlak z Kytlic do Jedlové a zpět se dostat pomocí mapy zpět do tábora, kde je v jeskyni čekal Lucifer IVX… jooo a kmen č. 1 a 2 si skočil po cestě do vířivky … BOMBA den
 
#bombatabor