Tábory/Akce

PŘIHLÁŠKA

O NÁS

OBJEKT

OTÁZKY

Informace
k akcím

Potřebné
dokumenty

Spolek,
vedení

Informace
o objektu

Máte
otázky?

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH BOMBA TÁBORA

Přátelé, kamarádi a rodiče,

především Vám chci poděkovat, že nepanikaříte a pokud došlo k odhlášení dětí z tábora, tak v minimálním počtu do 10 dětí. Tím se nám tedy uvolnilo pár míst na 1. běh (cca 5) a na 2. běh (cca 5) BOMBA Léta 2020.

Ono ani není důvod k panice, co se týče tábora. Jsou dvě možnosti, buď tábor bude a užijeme si to a nebo nebude, užijeme si to jindy. Samozřejmě pokud tábor nebude, platba za tábor Vám bude vrácena. Prodělat na tom tedy mohou asi zřejmě jen Ti, co se odhlásí a pak tábor bude a již už nebude žádné místo.

Účet, na který posíláte finance, je pod právní ochrannou, tzv. v úschově a pokud by se tábor z nařízení vlády nekonal, Vaše finance poputují k Vám zpět.

V současné době bylo domluveno, že záloha za tábor může být uhrazena o 14 dní později, tedy do 14.04.2020.

Přejeme všem, ať to ve zdraví přežijeme, jsme na sebe hodní, ohleduplní a pomáháme si. Užívejte si dny s rodinou a blízkými.

Dodržujte nařízení, pokyny a věřte lepším zítřkům a hlavně vše v klidu.

S pozdravem Štěpán Šlechta, BOMBA tábor, myslíme na VÁS ...

Vážení rodiče, přátelé a děti,
 
množí se nám dotazy ohledně BOMBA Léta 2020 - jak to vidíme a zda tábor bude, zda se má hradit záloha za tábor, apod.?
 
Jak to v létě bude vypadat a zda tábor bude, neví v současné době nikdo. Náš osobní názor je takový, že tábor a prázdniny budou s tím, že bude možná omezeno ještě vycestování do nebo přes rizikové oblasti a tím vznikne veliká poptávka po tuzemských rekreacích, jako to bylo za dob minulých, když byly uzavřené hranice. A naplní se kempy, chalupy, hotely v České republice.
 
Jsme v kontaktu s majiteli Pecky (BK TOUR) a zatím jsme domluveni, že jedeme dle dohodnutých podmínek s tím, že k dodržování termínů budeme přistupovat s tolerancí a osobním přístupem. Ale je potřeba vše uhradit, protože i BK Tour nám potvrdilo, že poptávka o areály v ČR stoupá.
 
V případě, že by došlo k tomu, že by tábor nebyl, tak v současné době posíláte platbu za tábor do právní úschovy na základě smlouvy BK TOUR a BOMBA tábora a finanční prostředky jsou tak v bezpečí.
 
My zavede opatření takové, že dokud nebudeme vědět, jak to bude, tak nebude nic nakupovat a nebudeme investovat do táborového programu, abychom Vám mohli vrátit veškeré peníze.
 
Prosím, pokuste se dodržet termín zálohy (3.000,- Kč) do konce března a pokud máte nějaký problém či obavy, neváhejte mne kontaktovat.
 
V případě, že budete chtít Vaší účast zrušit, udělejte to nyní, ať můžeme Vaše místo nabídkou náhradníkům.
 
Děkujeme všem a doufáme, že vše dobře dopadne. Musíme být na sebe hodní, zodpovědní a ohleduplní s ohledem na naše starší občany nebo občany s horším zdravotním stavem a imunitou.
 
Přejeme, ať to všichni hlavně ve zdraví a v klidu přežijeme, protože "nejhorší smrt je z vyděšení!" (Berte to prosím s nadsázkou).
 
S pozdravem Štěpán Šlechta, BOMBA tábor, BOMBA parta
 

 

Plány 2020/2021

Co máme v plánu a na co se těšit? Aneb, kdo se bojí, nesmí do lesa .. ))

Závěrem BOMBA ZIMA 2020

Asi nejtěžší bylo se motivovat a celou akci zorganizovat. Minulý rok jsme měli cca 50 dětí letos 12. Čím to bylo, říkal jsem si. Cena, termín, špatná propagace? Usoudil jsem, že velkou roli hrál termín, kdy minulý roj jsme jeli v době teplických prázdnin a letos v době ústeckých. Vykládám si to tak, že v Teplicích, protože jsme blíže horám, je více lyžařských nadšenců )) a Ústečáci, už jsou takoví měšťáci. Cena taky mohla hrát roli. Každopádně můj nápad střídat teplické a ústecké prázdniny se neosvědčil, a tak zůstaneme pouze u teplických. Vzdát se rozhodně nechystáme, protože zimu milujeme.

Myslím, že jsem se pro zimu znovu nadchl, když mi napsal pan Krajčírovič a říká, na tady máš dodávku a užijte si to. Mimochodem jí mám ještě teď, protože je to zlatý člověk a jeho slova: „stejně by mi stále před domem, tak budu raději, když bude jezdit.“ Tímto bych chtěl celé rodině, Krajčírovičovým, poděkovat. Díky nim jsem zjistil, že hodní lidé ještě existují a pomáhají, když můžou a to mě posadilo, tak trochu zpět do sedla.

Dodávka a chuť byla, a tak se mohlo vše naplánovat. Myslím, že od té chvíle začalo vše klapat a i hvězdy a jiné síly nám byly nakloněny. Když jsme přijeli na místo, tak sice pršelo, ale předpověď nebyla vůbec špatná. V neděli mělo být ještě špatné počasí, a tak jsme se rozhodli, že kurz trochu otočíme a začneme koupáním. Vzhledem k našemu počtu jsme nasedali do aut a vyrazili směr Jičín. Zde nás velmi překvapili, že v dnešní domě vyžadují pro vstup pouze plavky, a tak jsme museli zainvestovat do plavek z táborové kasy. My v plavkách, to byl pohled ))).

V pondělí jsme pak měli zprávy, že sice u nás ve Velké Úpě prší, ale v Pecci sněží a tak jsme se vypravili v 7 lidech to prozkoumat i za cenu toho, že po cestě zmokneme. Bylo nás sedm a tam jsem výpravu pojmenoval sedm statečných. A opravdu. Na Pecci sněžilo, a hlavně nepršelo, a tak to byla celkem fajn lyžovačka. Dle předpovědi mělo už od odpoledne začít být hezky a večer hlavně mělo začít mrznout. Což se potvrdilo a odpolko již na lyže vyrazili všichni, a pak už nám hezky mrzlo a sněžilo a mohli jsme si užít zimu, jak se patří. Před hotel se dalo už i bobovat a stavět sněhuláka a tak bylo vše, tak jak má být, děkujeme.

Každý den jsme se snažili měnit střediska, abychom si to pořádně užili a poznali toho, co nejvíce. Buď jsme využili skibus a nebo, protože nás byl takový počet, tak jsme naskákali do auta a jeli jsme, převážně nejmenší družstvo, protože jsme se usídlili na Formánku. Do toho jsme měli po lyžování program pro děti jako vždy a BOMBA ZIMA 2020 dopadla dobře a náramně jsme si to užili. Opět jsme naučili všechny lyžovat a nebo vypilovali styl již jezdícím a přidali jim na sebedůvěře na lyžích.

Děkujeme Hotelu Hela za ubytování, výbornou stravu a hlavně BOMBA přístup, opět jsme narazili na příjemný a ochotný personál a na skvělého šéfa, který nám byl ve všem ochotný pomoc a Hotel Hela bychom jenom doporučili.

Je tu jedno, ale!

Ski resort Pec – Černá hora nejsem sice odborníkem na české hory, spíše jsem trávil čas na lyžích v Alpách, ale v Ski resortu jsem nepřestal vycházet z údivu. Kupujete si 5 – 6 denní permanentku na cely Ski areál a zaplatíte nemalé peníze i se školní slevou v přepočtu 2.500,- Kč. Máte sebou čtyři 5-ti leté děti, co na lyžích nestály. Ve Velké Úpě přijdete k jezdícímu pásu, chcete začít učit a přijdou s tím, že tady na ten prostor si člověk musí koupit jízdenku za 150,- na osobu za hodinu. Tak nevěřícně koukám, cože? Mám permici na celý areál. Ne, ne zde to neplatí, zde je Ski resort Live. Tak Vám šlapu celé odpoledne vedle toho pásu a pod fousy si nadávám. Druhý den jedeme do Pecce, jdeme k pásu a zde mne po první jízdě vyhazuje vlekař, že je to pouze pro lyžařské školy SkiresortLive. Že můžeme jít na ten vedle, kouknu, fronta až do pr… a kopec dolů mezi červenou a modrou, tak že fialová asi… do toho foukalo, tak že jsme skončili po jedné jízdě v Skibaru. Hledal jsme místo, kde to ty děti naučit a tak jsem je naházel do auta a jeli jsme na Formánky, kde jsme vpravo mohli jezdit, vlevo už ne, ale to už jsem neřešil. Zde jsme se to pěkně naučili a v Černém dole jsme si pak zajezdili i v parku, nevím, zda to tam vede někdo, kdo má rozum, ale bylo to otevřené pro veřejnost.

Skiresort Pec – Černá hora nedoporučuji dětským kolektivům, nemáte, kde učit, permice Vám je vlastně skoro k ničemu, hlavně, že platí na celý areál a ceny jsou zde vysoké a neodpovídají kvalitě a službám. Už nikdy!

A asi to nejdůležitější… užili jsme si to, měli jsme pořád, co dělat, byla dobrá atmosféra a hlavně jsme neměli žádné zranění.

I když to opět zasáhlo rozpočet tábora, vyplatilo se to a byla to BOMBA. Chci poděkovat všem, kteří byli, zúčastnili se a pomohli.

S pozdravem Štěpán Šlechta, BOMBA tábor

 

BOMBA Léto 2020 - aktuálně

⚠️1. běh - obsazen!
💣2. běh - obsazen!

Seznam dětí najdete na našich stránkách: Seznam BOMBA Léto 2020 

BOMBA Léto 2020

BOMBA vybíjená - každé úterý

Každé úterý od 17.30 hod. do 19:00 hod. na ZŠ Plynárenská (Prosetice) 

 

Sháníme pomoc pro naše cíle...

 

 

Starší příspěvky naleznete zde

Rychlý kontakt

Výhody člena spolku!

Informace o členství zde!

Pravidelné akce: 

  • BOMBA vybíjená
  • každé úterý *20,- Kč/dítě 

Nejbližší akce: 

BOMBA Léto 2020 (Pecka)

  • 1. běh 27. 06. - 08. 07. 2020
  • 2. běh 08. 07. - 18. 07. 2020

Informace k BOMBA Létu 2020 zde!

Připravované akce: 

 

Sháníme pomoc pro naše cíle ...