Tábory/Akce

PŘIHLÁŠKA

O NÁS

OBJEKT

OTÁZKY

Informace
k akcím

Potřebné
dokumenty

Spolek,
vedení

Informace
o objektu

Máte
otázky?

BOMBA ZIMA 2020

 
Podmínky Organizační info Program Účastníci

 • Pořadatel: BOMBA tábor - dětské tábory, z. s. O nás
 • Cena: 6.500,- Kč, pro člena spolku 6.200,- Kč (ceny bez skipasu)
 • Kapacita: 50 míst
 • Přihlášky: Na stránkách BOMBA tábora - Přihláška od 10.11.2019, pro člena od 08.11.2019 Informace o členství zde!

HOTEL HELA

 • Termín: 01. 02. -  08. 02. 2020
 • Místo: Hotel Hela, Velká Úpa 134, 542 21 Pec pod Sněžkou  O objektu
 • Lyžařský areál: SkiResort Černá Hora - Pec O areále
 • Odjezd: Autobusem z Teplic, Ústí nad Labem nebo vlastní dopravou

Instruktor Štěpa

BOMBA Léto, Podzim, Mikuláš nebo Silvestr jsou sice parádní akce a BOMBA jízdy, avšak vrcholem hory je pro mne BOMBA Zima. Miluji hory, sníh, lyžování, snowboarding a atmosféru na nich, jako by tu byl jiný svět, lidi jsou zde na sebe jiní - příjemnější. Od 9 let jsem jezdil do Alp a díky své tetičce a strýčkovi, od kterých jsem získal základy lyžování a díky nim jsem se dostal na místa, do středisek (Francie, Rakousko, Švýcarsko, Itálie, ...), do kterých bych se sám těžko dostal, jsem získal velkou lásku k horám, zimním sportům a velice jsem si oblíbil tu celkovou atmosféru na horách. Volné chvíle v zimní sezóně jsem pak trávil na kopci zvaném Alšovka (u Měděnce), kde jsem byl v lyžařském oddíle, nebo na Klínovci, kde jsem si zazávodil nebo si jen tak zajezdil. Vždycky jsem obdivoval instruktory v Alpách a chtěl jsme být jedním z nich. Nějak to všechno do sebe postupem času zapadlo a všechno se točí kolem dětí. V zimní sezóně dělám již několik let lyžařského instruktora pro Lyžařskou školu SCOTT, kde předávám své zkušenosti všem, co na kopec v Altenbergu přijedou. K tomu si připočtěme dětské tábory a akce BOMBA tábora, které pořádám, a vše to dává smysl - děti, tábor, instruktor = BOMBA Zima, která je a bude kombinací tábora, kde se dětí baví a užívají si plno legrace, a lyžařského kurzu, kde získají a objeví lásku k horám, jak se mají k nim a na nich chovat, a naučí se či zlepší své dovednosti lyžařské či na snowboardu. Asi nenajdu jiné místo, než na horách - na lyžích, kde bych se cítil sebevědomější a užitečnější. Mým cílem je udělat nezapomenutelný zážitky dětem na horách, z kterých si odvezou krásné zážitky a také nové dovednosti. Na zimu kladu velký důraz a netajím se tím, že nemám rád lyžařské kurzy, kde lektor či učitel má na svahu problémy sám se sebou a snaží se své špatné návyky předat 15-ti člennému družstvu, a i proto jsem si řekl, že musím udělat lyžák, kde dobrý instruktor bude mít max 10 dětí (dle úrovně lyžaře či snowboardisty), v nejlepším případě 5-ti členné družstvo.  

Jestli někdy plánujete učit děti lyžovat, musíte mít v záloze několik cviků, triků, her a odměn, aby jste děti nenásilně dostali tam, kde je chcete mít a aby jste je naučili také hory milovat, velmi důležité je jim to neznechutit. Lyžovat se naučí každý, někomu to jde rychleji a někomu pomaleji, jde jen o to najít tu cestu a zjistit, co na jaké dítě funguje. Důležitými vlastnostmi je porozumění, trpělivost, motivace, zaujmutí, sranda, reakce a improvizace a to je naší náplní a zárukou BOMBA ZIMY 2020.

 

 

V roce 2019 jsem po dlouhých přípravách a získávání zkušeností, zorganizoval ZIMU 2019, na kterou jsem chtěl být 100 % připraven, protože mi na tom velice záleží. Měl jsem velké nároky a i když jsme museli na poslední chvíli měnit lokalitu, lyžák dopadl dle mých představ a to očima perfekcionalisty a pedanta, co se zimy týče. Užili jsme si to všichni. Udělal jsem již plno BOMBA táborů, a vždy je další cíl, udělat ještě lepší. Proto jsem se rozhodl pro lyžařské středisko SkiResort Černá Hora - Pec (Jánské Lázně). Jedná se o 50 km sjezdovek a patří mezi největší lyžařské středisko v České republice. K tomu, aby jste si středisko užili je potřeba i dobrý strategický bot, který Vám dopřeje komfort a možnosti si takové středisko užít. Z toho důvodu jsem zvolil Hotel Hela, který má za sebou lanovkovou sedačku (středisko Velká Úpa) a k hotelu dojedete na lyžích. A před hotelem máte zastávku skibusu, kdy ze zastávky jedete 5 minut třeba do Pece pod Sněžkou a to vše na jeden skipas. Myšlenka je taková, že instruktor sám zváží, po dohodě se svým týmem, kam se ten den vydají, a každý den pro ně může být výletem či jiným místem, a navštívit tak lyžařská střediska, areály, ve SkiResortu jako je Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Černá Hora, Černý Důl, Svoboda nad Úpou nebo Málá Úpa Skimu.  Navíc při koupi 6 denního skipasu máme všechny večerní lyžovaní, každý večer zdarma.

 

Zimní radovánky nepatří mezi nejlevnější, ale stojí to za to, a s námi obzvlášť. Stejně jako v lyžařské škole, tak i nám, můžete svěřit úplné začátečníky, které si vezmu na starosti já, aby získali ten nejlepší základ a dám své jméno všanc tím, že z nich po naší BOMBA Zimě 2020 budete mít plnohodnotné lyžaře a snowboardisty, jako tomu bylo minulou BOMBA Zimu. Z tabulky skipasů je potřeba ještě odečíst slevu 5%, ale i tak si myslím, že každodenní výlety budou stát za to, a i když cena BOMBA ZIMY a Skipasu je vysoká, dostanete to nejlepší a kdo jezdí na hory, tak ví, že za instruktora a každodenní lyžování s ubytováním a celodenní stravou by se mu ještě více prodražilo. Nechceme na tom vydělat, ale chceme to nejlepší a také to nejlepší dát.

Kdo s námi jezdí na BOMBA tábory, tak ví, že program pro děti je BOMBA a děti mají o zábavu postaráno. Není tedy potřeba dlouze rozepisovat, že na našem "lyžáku" kromě lyžování bude i program pro děti se závěrečnou BOMBA párty, kde si děti odnesou spousty cen a že budeme rozdávat diplomy a medaile. Myslíme si, že důležité je Vám říci, že na kurz pojedeme ve velkém počtu vedoucích a lyžařských instruktorů, kteří mají v zimní období praxi na svahu a tedy družstvo bude o cca 6 - 10 dětech. Pokud máte tento sport taky rádi, musíte vědět, že s takovou skupinkou se dá pracovat.

 

Víme, že zimní sporty nepatří k těm nejlevnějším, a proto nabízíme platit náš kurz postupně, jak Vám to bude vyhovovat. Postačí zaplatit zálohu 2000,- Kč a to z důvodu toho, že musíme uhradit rezervaci v hotelu do 15.12.2019. Cena zahrnuje dopravu, ubytování, stravu 3krát denně, neomezený pitný režim, program, ceny, vedoucí, pojištění odpovědnosti a lyžařské instruktory. U autobusu pak budeme vybírat kromě potřebných dokumentů i za skipas 3.000,- Kč, dle aktuálního ceníku. V případě výletu (koupání, bobová dráha) bychom čerpali z těchto peněz, rozdíl za skipas a výlet budeme vracet. Pokud by peníze nestačily, doplatíme z táborového rozpočtu.

Budeme kupovat 6-ti denní skipas, který je platný ve všech areálech SkiResortu Černá hora – Pec a je k němu každý den večerní lyžování zdarma. Cena dle tabulky bude ještě ponížená o slevu 5 %.

V ceně není zahrnuto úrazové pojištění a doporučujeme si jej na dobu lyžařského kurzu sjednat. Nebo nahlédnout do již sjednaného, zda se pojištění vztahuje i na lyžování a snowboarding.

Další důležitou součástí je výbava na hory. Každé dítě by mělo být vybaveno funkčním prádlem, kvalitní bundou a lyžařskými či snowboardovými kalhotami, kombinézou nebo oteplováky. Mít dvoje rukavice, helmu, čepici, lyžařské a sluneční brýle, láhev na pití a další věci. Vzhledem k důležitosti vybavení na horách od nás dostanete doporučený seznam. Nemusíte se vůbec bát, pokud pojedete na hory poprvé, my Vám pomůžeme a bude to BOMBA!

BOMBA ZIMA 2020 je určena pro děti ve věku od 6 - 18 let. 

Na našem táboře nuda nemá místo a zážitky se jen hrnou. "Everything I do I do for kids!" 

Naše počínání a snahu dětí můžete sledovat každý den na našich stránkách www.bombatabor.cz nebo na facebooku www.facebook.com/bombatabor kam umísťujeme fotografie z každého dne. Pokud to bude jen trochu možné, pokusíme se o živé vysílání na našich facebookových stránkách.  

Další krok, kterým se snažíme Vám pomoci, je možnost uhradit cenu tábora postupně. Uvědomujeme si, že cena tábora zatíží rozpočet rodiny a ještě, když je více táborových dětí. Z tohoto důvodu Vám nabízíme, abyste si platbu rozdělili do více částí, jak Vám to vyhovuje, s podmínkou, že cena tábora musí být uhrazena nejpozději do 15.01.2020. Odlehčit z ceny si můžete příspěvkem od zaměstnavatele či příspěvkem od zdravotní pojišťovny nebo jiných organizací. Snažíme se cenu držet dole a tak často hledáme pomoc u kamarádů či partnerů "sponzorů" - jinak by cena tábora byla mnohem vyšší.

Na BOMBA ZIMU 2020 se můžete přihlásit na našich stránkách od 20:00 hod. dne 10.11.2019, ale pozor! Kapacita tábora 50 míst je brzy obsazená. Přihláška

Pro členy BOMBA spolku bude možné se přihlásit od 08.11.2019. Stát členem se můžete kdykoliv a ihned čerpat výhody. Informace o členství zde!

Už se moc těšíme, Vaše BOMBA parta  

 

Rychlý kontakt

Výhody člena spolku!

Informace o členství zde!

Pravidelné akce: 

 • BOMBA vybíjená
 • každé úterý *20,- Kč/dítě 

Nejbližší akce: 

BOMBA Léto 2020 (Pecka)

 • 1. běh 27. 06. - 08. 07. 2020
 • 2. běh 08. 07. - 18. 07. 2020

Informace k BOMBA Létu 2020 zde!

Připravované akce: 

 

Sháníme pomoc pro naše cíle ...